Skip to main content

O nas

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ

Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2013 roku. Kilka lat wcześniej mieliśmy okazję odkryć Cypr i poznać tradycję i dziedzictwo związane z uprawą winorośli oraz przemianą winogron w napój Bogów. Historia win cypryjskich sięga 2000 lat przed Chrystusem. W przeszłości wina cypryjskie były tak wysoko cenione, że pili je faraonowie egipscy, a król Salomon sławił je w swoich poematach a ich wysoka jakość doceniana była przez Greków i Rzymian. Niektórzy uważają, że takie znane wina jak Madera, Marsala czy nawet węgierski Tokaj zostały przeniesione z Cypru. Niepowtarzalny smak win cypryjskich zawdzięczamy przede wszystkim specyficznemu klimatowi sprzyjającemu uprawie winorośli.

Długo zastanawialiśmy się czy to dobry pomysł wprowadzać na Rynek polski wino z tak egzotycznego kraju jak Cypr. Porównywaliśmy wina, które poznaliśmy na wyspie Afrodyty do tak dobrze rozreklamowanych win francuskich, włoskich i hiszpańskich i zawsze w winach cypryjskich było coś innego, coś egzotycznego, coś niepowtarzalnego, coś co je wyróżnia. Decyzja zapadła i już dziś możemy pochwalić się gronem stałych odbiorców w wine barach, restauracjach i sklepach.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów z całej Polski, którzy chcą delektować się smakiem win cypryjskich uruchomiliśmy sklep online. W naszym sklepie znajdziecie wina poddane naszej własnej selekcji. W ofercie posiadamy m.in. wina które są najczęściej serwowane i pijane w restauracjach na Cyprze. Chcemy abyście razem z nami odkryli nowe smaki ukryte w butelce cypryjskiego wina.

Zależy nam również na Państwa zadowoleniu sprzedażowym jak i po sprzedażowym. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji i dołożymy wszelkich starań abyście cieszyli się ze współpracy z nami.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, pod adresem email sklep@winacypryjskie.pl lub telefonicznie pod numerem (+48) 733 44 22 33.

Serdecznie zapraszamy!
Załoga sklepu

Wina Cypryjskie

Musisz mieć ukończone 18 lat aby móc odwiedzić tą stronę.